عرضه مستقیم انواع سیم و کابل

 • کابل افشان
 • کابل مفتولی
 • کابل قدرت تک رشته
 • کابل قدرت چند رشته
 • کابل جوش در تمامی سایز ها
 • کابل خشک زمینی تا سایز 300
 • کابل کنترل ساده و شیلدر
 • کابل لاستیکی
 • کابل لاستیکی
 • کابل تخت
 • کابل فلت
 • کابل مخابراتی
 • کابل شبکه
 • کابل کنستانتریک
 • کابل نسوز
 • کابل SWR
 • کابل آرموردار و کابل سرب دار
 • کابل آلومینیومی
 • کابلهای خودنگهدار xlpe , pvc
 • کابل شبکه و فیبر نوری
 • کابل شبکه و فیبر نوری
 • کابل فشار قوی و فشار متوسط

تصاویر انواع سیم و کابل

سیم و کابل
سیم و کابل
سیم و کابل
سیم و کابل

کابل جوش از نظر جوشکاران الکتریکی

کابل جوش از نظر جوشکاران الکتریکی، کابلی است که برای استفاده در مدارهای جوشکاری الکتریکی استفاده می شود . کابل جوش متشکل از یک رسانای استاندارد در سایز 8 AWG تا 500 kcmil است . دارای یک لایه از EPDM یا عایق حرارتی نئوپرن است . این عایق دماهای 90 درجه سانتی گراد تا 150 درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند . کابل جوش یک ترموست است . دلیل ترموست یا ترموپلاستیک بودن آن تحمل بهتر در مواجه با پاشیدگی های جوش است . بطور عمده کابل جوش دارای نرخ 600 ولت است . این نرخ تا 100 ولت قابل افزایش است . کابل جوش به انعطاف و دوام آن شهرت دارد . بسیاری از کارهای جوشکاری دستی یا اتوماتیک نیازمند این است که کابل جوش بطور مداوم روی سطوح ناصاف و زبر کشیده شود .

کابل جوشکاری چه تفاوتی با کابل های دیگر دارد

کابل جوشکاری طوری ساخته شده است که از کابل های دیگر منعطف تر و بادوام تر است . جوشکاری قوس الکتریکی نیازمند این است که الکترود را دور تا دور مغازه و اطراف لبه هایی که قرار است جوش شوند بچرخانید. این دلایل حاکی از آن است که باید کابل جوش بادوام و منعطفی داشته باشید . تعداد رشته زیاد، نظم و عایق مناسب مواردی هستند که باعث می شوند انعطاف کابل بیشتر شود . دوام کابل جوشکاری از آنجایی مهم است که اکثر کارهای جوشکاری در محیط های صنعتی اتفاق می افتد. محیط های فرسایشی و خشن، پاشش های داغ ، آب و روغن موجود در محیط ، مواردی هستند که کابل ضعیف را از بین می برند .
جوشکاری هایی که کابل جوش در آن ها استفاده می شود دو نوع اصلی جوشکاری الکتریکی، جوش مقاومت و جوشکاریarc هستند . در هر دو نوع جوشکاری ، از کابل جوشکاری برای برق رسانی به الکترود استفاده می شود . جوش مقاومت، به این صورت است که گرمای لازم برای اتصال دو فلز به یکدیگر، از مقاومت مواد حاصل می شود . فلزات بین دو الکترود ( در اصطلاح نقاط جوش) و ولتاژ پایین قرار می گیرند .
الکتریسیته با آمپر بالا از یک طرف به سمت دیگر جریان می یابد . فلز در مقابل جریان وارد شده به آن مقاومت می کند و گرمای بوجود آمده دو فلز را به یکدیگر جوش می دهد . جوشکاری arc ، به فرایند استفاده از قدرت جوش برای ایجاد arcبین مواد پایه ( در اصطلاح قطعه کاری ) و الکترود گفته می شود . قوس الکتریکی الکترود را ذوب می کند و مواد باقی مانده برای جوشکاری استفاده می شود . قوس ایجاد شده با دمیدن یک گاز بی اثر پایدار می شود . این گاز می تواند آرگون باشد .

ظرفیت آمپر و سایز کابل جوشکاری

ظرفیت آمپر کابل، به نام ظرفیت حمل جریان یا نرخ جریان نیز شناخته می شود . بیشترین مقدار جریانی که یک کابل می تواند با خود جابجا کند ظرفیت آمپر آن نامیده می شود . این مقدار جریان نباید طوری باشد که بیشترین نرخ دمای کاری را بشکند . زیرا این دما دمای دور کابل را تحت الشعاع قرار می دهد . ظرفیت آمپر کابل مانند سایر اقسام سیم ها محاسبه نمی شود . این مقدار باید بیشتر از ظرفیت آمپر سیم هایی که در ساختمان ها بکار می رود باشد . تنها کابل هایی که در سیستم جوشکاری استفاده می شوند دارای این ظرفیت آمپر هستند . اگر بخواهید با استاندارد کار کنید باید به سایز کابل توجه کنید . فاکتورهایی مانند توان خروجی دستگاه جوشکاری، چرخه وظیفه و طول مدار در انتخاب سایز کابل تاثیر دارند

انواع مختلف کابل جوشکاری

دو نوع اصلی کابل جوشکاری وجود دارد. یک کابل جوشکاری کلاس K ، که دارای رشته یا استرند های 30 awg است . این نوع کابل جوش، معمول ترین کابل جوشکاری است . دارای جلد قرمز یا مشکی است . یک کابل جوشکاری کلاس M ، که 34 awg است . این نوع کابل بسیار بادوام تر و منعطف تر است . داراری جلد فلوئورسنت است . قیمت این نوع کابل حدود 20 تا 40 درصد بیشتر از کابل نوع اول است . استاندارد تولید : ISIRI (1926) 82 هادی : مس افشان انیل شده با انعطاف بالا (در صورت نیاز قلع اندود) جدا کننده هادی : نوار پلی استر 23 میکرون روکش نهایی : کامپاند لاستیکی مشکی از نوع SE4 مقاوم در برابر حرارت بالا ، سرمای شدید ، آب ، اسید و هرگونه مواد نفتی و روغنی . ولتاژ تست : یک کیلو ولت به مدت 5 دقیقه سایر تستها : بر اساس تستهای مورد نیاز در استانداردISIRI (1926

کابل واژه مفتولی

در صنعت سیم و کابل واژه مفتولی به دسته ای از محصولات سیم و کابل اطلاق می گردد که هادی آنها بر اساس استاندارد ملی ایران شماره ISIRI 3084 و یا استاندارد بین المللی IEC ۶۰۲۲۸ از نوع گروه ۱ ( هادی های تک مفتولی ) می باشد . این نوع سیم که به سیم خشک نیز معروف است دارای هادی تک مفتولی می باشد . سیم مفتول چیست ؟ سیم مفتولی یا سیم نصب ثابت و یا به اصطلاح رایج بازار سیم خشک ، عبارتست از سیمی تک رشته که هادی آن از جنس فلز مس بوده و عایق به کار رفته در سیم مفتولی نیز آمیزه پلیمر PVC ( پی وی سی ) از نوع پلیمر PVC/C می باشد .
از سیم مفتولی ( سیم نصب ثابت یا سیم خشک ) در سیم کشی داخلی تابلو ها و توزیع کننده های برق استفاده می گردد همچنین از سیم مفتولی ( سیم غیر قابل انعطاف یا سیم نصب ثابت ) می توان در لوله ها و زیر گچ استفاده نمود . ولتاژ نامی در سیم های مفتولی ، ۵۰۰/۳۰۰ ولت در سیم های مفتولی مقاطع ۵/۰ و ۷۵/۰ و ۱ میلی متر مربع و ۷۵۰/۴۵۰ ولت برای سیم های مفتولی با سطح مقطع بیش از ۱ میلی متر مربع می باشد . کاربرد سیم مفتول سیم مفتولی که به نام های سیم غیر قابل انعطاف ، سیم نصب ثابت و یا سیم خشک نیز شناخته می شود بطور عمده برای استفاده در سیم کشی داخلی تابلوها و توزیع کننده های برق مناسب است . همپنین به کارگیری سیم مفتولی ( سیم غیر قابل انعطاف ، سیم نصب ثابت یا سیم خشک ) در داخل لوله ها و زیر گچ مجاز است .
البته سیم های نصب ثابت با هادی تابیده منظم ( گروه ۲ ) را می توان به عنوان اتصالات تابلوهای کنترل ، در ساخت دسته سیم و نیز الکترونیک صنعتی به کار برد . مشخصات سیم مفتول ساختار سیم مفتول در سیم مفتولی ( سیم غیر قابل انعطاف ، سیم نصب ثابت یا سیم خشک ) هادی از جنس مس آنیل شده با خلوص بالا گروه ۱ ( هادی غیر قابل انعطاف یا هادی مفتولی ) بوده که ویژگی های هادی مورد استفاده در سیم مفتولی می بایستی مطابق با الزامات استاندارد ملی ایران شماره ISIRI 3084 و یا استاندارد بین المللی IEC ۶۰۲۲۸ باشد . عایق به کار رفته در سیم مفتولی آمیزه پلیمر پی وی سی (PVC) از نوع پلیمر PVC/C می باشد .
ولتاژ تست در سیم های مفتولی با ولتاژ نامی ۵۰۰/۳۰۰ ، ولتاژ ۲۰۰۰ ولت و در سیم های مفتولی با ولتاژ نامی ۷۵۰/۴۵۰ ، ولتاژ ۲۵۰۰ ولت می باشد . انواع سیم مفتول سیم های مفتولی بر اساس ولتاژ نامی به دو گروه تقسیم می گردند : سیم های مفتولی دارای ولتاژ نامی ۵۰۰/۳۰۰ ولت سیم های مفتولی دارای ولتاژ نامی ۷۵۰/۴۵۰ ولت هادی سیم های مفتولی مطابق با الزامات استاندارد ملی مربوطه می بایستی کلاس ۱ ( هادی تک مفتولی ) و یا کلاس ۲ ( هادی نیمه افشان ) باشد . استاندارد مرجع سیم مفتول کلیه سیم های مفتولی ( سیم های غیر قابل انعطاف ، سیم های نصب ثابت و یا سیم های خشک ) با ولتاژ نامی ۵۰۰/۳۰۰ ولت و سطح مقطع ۰/۵ ، ۰/۷۵ ویا ۱ میلیمتر مربع می بایستی مطابق با الزامات استاندارد ملی ایران به شماره ISIRI(607)05 و یا استاندارد بین المللی ۶۰۲۲۷ IEC 05 تولید و عرضه گردند . سیم های مفتولی ( سیم های غیر قابل انعطاف ، سیم های نصب ثابت و یا سیم های خشک) با ولتاژ نامی ۷۵۰/۴۵۰ ولت و سطح مقطع بیش از ۱ میلیمتر مربع مطابق با الزامات استاندارد ملی ایران به شماره ISIRI(607)01 و یا استاندارد بین المللی ۶۰۲۲۷ IEC 01 تولید می گردند .
نامگذاری انگلیسی سیم مفتول NYA نام سیم مفتولی در روش کد گذاری سیم ها و کابل های برق با حداکثر ولتاژ ۷۵۰/۴۵۰ ولت ، مطابق با استاندارد VDE می باشد . بر اساس این روش کدگذاری N نشان دهنده نام گذاری بر اساس استاندارد VDE ، Y نشان دهنده این است که مواد عایقی به کار رفته در ساختمان سیم مفتولی از جنس پلیمر پی وی سی می باشد. البته سیم های مفتولی مطابق با الزامات مندرج در استاندارد CENELEC HD 361 نیز بر اساس ولتاژ نامی به صورت H05V-U ونیز H07V-U نام گذاری می گردند . تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی از جمله تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی می توان
به موارد زیر اشاره نمود: یکی از انواع تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی انعطاف پذیری این دو کابل است. در کابل هادی افشان با توجه به ساختار رشته ای آن انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به کابل مفتولی داریم که این از مهمترین تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی می باشد. در مورد دومین تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی می توان به اختلاف مقاومت اهمی این دو کابل اشاره کرد که مقاومت اهمی در نمونه کابل هادی مفتولی کمی بیشتر از کابل افشان است. این مقاومت ها ناشی از پیچش رشته ها و طول کابل ها می باشد.
همچنین اگر بخواهیم تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی را در برابر خوردگی بگوییم، با توجه به مشاهده عملکردهای این دو کابل، کابل مفتولی مقاومت بیشتری را در برابر خوردگی دارد. با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، این سبب می شود تا کابل های افشان و مفتولی نیز در قسمت کاربرد با یکدیگر تفاوت داشته باشند و به عنوان مثال کابل افشان به علت انعطاف پذیری بیشتر، می تواند عملکرد بهتری برای ماشین آلات و تابلوهای فرمان داشته باشد ولی با توجه به مقاومت کمتر کابل مفتولی، استفاده از این نوع کابل در سطح مقطع های بزرگتر، ارجحیت دارد. هزینه تمام شده برای کابل مفتولی کمتر از کابل افشانی است. استفاده از کابل های مفتولی به علت رشته های کمتر و یک رشته ای بودن هادی آن، احتمال اتصالی را بیشتر کاهش می دهد. کابل های افشان با توجه به خاصیت شکل پذیری، نمی شکنند.

کابل زره دار چیست

کابل زره دار چیست؟ کابلی را که در ساختار یا اجزای تشکیل دهنده آن لایه یا بخشی با هدف افزایش استحکام مکانیکی به کار رفته باشد، می توان زره دار و مسلح نامید. این لایه می تواند به شکل مفتول (سیم) یا نوار از جنس فولاد گالوانیزه، آلومینیوم و موارد مشابه دیگر باشد. این جزء در کابل از آن در برابر تنشها، ضرب دیدگی و فشارهای مکانیکی خارجی محافظت می کند. به بیان دیگر کابل زره دار قابلیت نصب در محیطی که در معرض نیروهای خارجی آسیب رسان است، خواهد داشت.

انواع کابل زره دار کدامند؟

همان طور که در ابتدا بیان شد، کابل زره دار می تواند کاربریهای گوناگونی داشته باشد؛ یعنی کابل برق، فرمان، ابزار دقیق و انواع کابل مخابراتی را می توان به شکل زره دار تولید نمود. از طرفی جنس و شکل بخش زره نیز عاملی برای تمایز این محصولات است. در ادامه به انواع کابل برق زره دار اشاره می شود : کابل فشار ضعیف با زره سیمی (مفتولی) : NYRY و N2XRY کابل فشار ضعیف با زره نواری : NYBY و N2XBY کابل فشار متوسط با زره سیمی : N2XSYRY ، NA2XSYRY ، N2XSEYRY و NA2XSEYRY کابل فشار متوسط با زره نواری : N2XSYBY ، N2XSEYBY ، NA2XSYBY و NA2XSEYBY کابل های چند رشته با زره فولادی : SWA و STA کابل های تک رشته با زره آلومینیومی : AWA و ATA کابل زره دار کجا به کار می رود؟ در هر محیط و مکانی که شرایطی مخل سلامت فیزیکی کابلها وجود دارد؛ استفاده از نوع زره دار آنها ضرورت می یابد.
مواردی مانند : گذر ماشینهای سنگین و فوق سنگین از محل نصب و دفن کابل وجود جانوران جونده و دیگر تنشهای مکانیکی مضر ما را بر آن می دارد تا با انتخاب کابلی مقاوم، تداوم عملکرد صحیح آن را تضمین نماییم. کابل زره دار سرب دار در توضیح کابل زره دار سرب دار باید گفت کابل زره دار یا کابل آرموردار، دسته‌ای از کابل‌های افشان است که قدرت‌هادی بالایی دارند. در ساختار اختصار جهانی کابل زره دار به اختصار SWA شناخته می‌شود.
بیشتر مصارف کابل زره دار در سیستم‌های انتقال برق از زمین به قدرت یک کیلو ولت به بالا استفاده می‌گردد. کابل زره دار در سیستم برق فشار ضعیف در بیشتر مواقع از مس مفتول و در برق‌های فشار قوی از آلومینیوم نیز به عنوان‌هادی استفاده می‌شود. اهمیت استفاده از‌هادی درست در کابل زره دار از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که ممکن است در فشار برق بالا، سیم‌های مسی زودتر داغ شوند و کابل زره دار خاصیت خود را زودتر از دست بدهد. مانند اکثر کابل‌ها، در کابل زره دار نیز از عایق پی وی سی استفاده شده است. به دلیل بالا بودن مقاومت در برابر آب و همچنین خواص الکتریکی بهتر، از این عایق استفاده می‌شود. این لایه از پلی وینیل کلرید ساخته شده است. این لایه زیرین، مرز محافظ بین لایه درونی و بیرونی کابل زره دار را ایجاد می‌کند. کابل زره دار باید دارای یک زره باشد که در مقابل فشار‌های ناشی از وزن زمین و ضربات احتمالی جلوگیری کند. این نوع کابل‌ها چند رشته استیل و در کابل‌های تک رشته، چند رشته آلومینیومی هستند.
نوعی لایه از سرب است که روی عایق اولیه کابل زره دار سرب دار قرار می‌گیرد. و در لایه بعدی زره، همیشه این دو قسمت را از هم جدا می‌کند. ساختار کابل‌های فشار متوسط ساختار کلی کابل فشار متوسط مطابق شکل پایین به شرح زیر می‌باشد: ۱- هادی کابل یا Conductor ۲- لایه نیمه هادی یا Semi conductor Screen ۳- عایق یا Insulation ۴-لایه نیمه هادی یا Semi conductor Screen ۵- لایه فلزی یا Metallic Screen ۶- لایه یا Inner Sheath ۷- زره یا Armour ۸- لایه خارجی یا Jacket

لایه نیمه هادی Semi conductor Screen

به دلیل اینکه در کابل زره دار سرب دار سطح هادی بخصوص رشته‌ای (Stranded) صاف نمی‌باشد و در صورت عدم استفاده از اسکرین، بین عایق و هادی فاصله میافتد و منجر به عدم یکنواختی میدان در بین عایق و هادی میشود و سبب جرقه خواهد شد. بنابراین استفاده از Screen سبب ایجاد یک سطح کاملا صاف بین عایق و هادی می‌کردد و سطح میدان الکتریکی روی آن یکنواخت می‌گردد. ضخامت اسکرین روی هادی کمتر از 0.1 میلیمتر و رنگ آن سیاه میباشد. این لایه در سطح فشار متوسط و تا 36 KV استفاده میگردد.

عایق PVC

امروزه کاربرد عمده کاربرد PVC در ساختن کابل فشار ضعیف است که در این سطح ولتاژی فوق العاده وسیعی دارد. از مشخصات مهم و خوب این ماده می توان به قابلیت انعطاف بالا و مقاومت دربرابر شعله اشاره کرد. عمده مشکل آن به تلفات عایقی بالای این ماده برمی‌گردد و به همین دلیل به ندرت در ولتاژهای 10Kv و بالاتر از آن بعنوان عایق کابل استفاده می‌شود. شرایط نصب این کابل‌ها مطابق با موارد گفته شده در ارتباط با کابل‌های با عایق کاغذی جهت نصب در هوای آزاد و نصب در زمین می‌باشد. ماکزیمم دمای هادی در این کابل‌ها 70 درجه سانتیگراد می باشد.

عایق XLPE

این کابل‌ها در مقایسه با موارد ارائه شده قبلی دارای مشخصات حرارتی بهتر و تحمل درجه حرارت های بالاتر می‌باشند. از طرفی هزینه کمتر نصب و نگهداری نسبت به کابل‌های روغنی، تلفات دی الکتریک کمتر، عدم احتیاج به کوچکتر می‌باشد. ماکزیمم دمای هادی tgδ تجهیزات جانبی در زمان استفاده همانند کابل روغنی و کابل در این نوع کابلها 90 درجه سانتیگراد می‌باشد. اسکرین نیمه هادی روی عایق، مشابه اسکرین روی هادی می‌باشد و آن یک سطح میدان الکتریکی متقارن روی اسکرین فلزی (شیلد هم گفته می‌شود) ایجاد می‌کند. ضخامت تقریبا ۱ میلیمتر و رنگ آن ساه می‌باشد.

اسکرین فلزی Metallic Screen

هدف استفاده از اسکرین فلزی، حذف میدان الکتریکی خارج از کابل زره دار سرب دار می‌باشد. اسکرین های فلزی حداقل در یک نقطه باید به شبکه ارت متصل گردند. اسکرین فلزی دو وظیفه دارند. وظیفه اول :شدت جریان خازنی کابل زره دار سرب دار و جریان‌های چرخشی ایجاد شده در سطح اسکرین فلزی، به شبکه ارت انتقال میدهد. بعنوان مسیر برگشتی کل کوتاه و یا بخشی از شدت جریان اتصال کوتاه عمل میکند. وظیفه دوم: وظیفه دوم اسکرین فلزی جلوگیری از نفوذ رطوبت به عایق کابل میباشد.

انواع اسکرین‌های فلزی

A- اسکرین فلزی سیمی با نوار متعادل کننده (Copper Wire screens (with optional equalising tape مزایا : وزن سبک و مقرون به صرفه ، تحمل اتصال کوتاه بالا و ساده جهت Termination معایب : حفاظت عایق در برابر رطوبت را بطور کامل انجام نمی دهد. B- اسکرین Aluminium foil laminate مزایا : وزن سبک و مقرون به صرفه ،محاظ در برابر رطوبت معایب : ظرفیت اتصال کوتاه پایین و بسیار سخت جهت Termination C- اسکرین آلیاژ سرب Extruded lead alloy sheath مزایا : ضد ورود آب Waterproof – مقاومت بالا در مقابل خوردگی معایب: بسیار سنگین و گران قیمت، تولید ذرات سمی که در بعضی از کشورها ممنوع شده است و ظرفیت انتقال اتصال کوتاه پایین. 8- روکش خارجی (ANTI-CORROSION PROTECTIVE JACKET (OR SHEATH) ) روکش خارجی همان Jacket و یا Sheath میباشد، وظیفه غلاف به شرح زیر میباشد. – ایزوله کردن صفحه فلزی از زمین – حفاظت مولفه های فلزی کابل از خوردگی و رطوبت دو ماده اصلی (Poly-Vinyl Chloride (PVC و polyethylene (PE برای روکش خارجی کابل استفاده میگردد.
انواع غلاف های PE ، به شرح زیر میباشد medium density :MDPE Linear low density :LLDPE high density :HDPE PVC اساسا برای کابل‌های که دارای آرمور و یا غلاف سربی باشند استفاده می‌گردد چون PVC در قیاس با PE نرم‌تر می‌باشد. کابل‌های که در تونل‌ها، مکان‌های محبوس شده که الزاما در زمان آتش‌سوزی باید مقاوم باشند و تولید گاز سمی نکنند از عایق‌های HFFR (Halogen- Free Fire Retardant استفاده می‌گردد که از PVC و PE مقاوم‌تر می‌باشد.

کابل های ساختمانی

یکی از زیر مجموعه های کابل های افشان، کابل تخت است.کابل افشان دسته ای از سیم های مسی آنیل شده یا بدون آنیل است که با عایق عموما پلاستیکی به وجود آمدند. از کابل های تخت بیشتر در مواقعی استفاده می شود که توانایی استفاده از کابل گرد به هر دلیلی وجود نداشته باشد. مثلا در کابل آسانسور، جرثقیل، نقاله و همچنین سینی کابل امکان استفاده از کابل گرد وجود ندارد و از کابل تخت استفاده می کنیم. از جمله مزایای کابل کلافی می توان به خمش کمتر، انعطاف پذیری بیشتر و صرفه جویی برای میزان کابل مورد استفاده اشاره کرد.
این کابل ها در اندازه های مختلفی مانند: ۴ رشته، ۸ رشته، ۱۲ رشته، ۱۶ رشته، ۲۰ رشته و ۲۴ رشته تولید و عرضه می شوند که هر کدام کاربرد خاصی دارند. و دارای انواع کابل تخت فرمان و کابل تخت توزیع میباشد. کابل توزیع تخت یا کابل فلت مشخصات فنی مقاومت هادی مطابق با استاندارد های 3084 – ISIRIویا 60228 – IEC – دمای کاربردی : – جهت عایق تا 90 + درجه سانتیگراد – جهت روکش : 40 – الی 70 + درجه سانتیگراد – ولتاژ اسمی: 6/. تا یک کیلو ولت – تست ولتاژ: V 4500 50 HZ – حداقل مقاومت کششی² N/mm10 – حداقل مقاومت عایق MΩ/KM1000

ساختمان کابل :

– هادی از جنس مس خالص افشان کلاس 5 مطابق بااستانداردهای 3084 –ISIRI ویا 60228IEC – عایق ازجنس EPR – تحمل دمائی عایق تا90 + درجه سانتیگراد درکارمداوم – رشته ها بطورموازی – روکش ازجنس لاستیک مقاوم درمقابل رطوبت – روغن ها – تغییرات دمائی – گریس – ضربات مکانیکی – سایش و گازازن – کابلهای دورشته به رنگهای (سیاه – آبی) 3رشته(سیاه- آبی – قهوه ای) موارد کاربرد و مصرف : – استفاده در پمپ های آب بصورت کابل کنترل واتصال – استفاده درپمپ های شناور – استفاده در پمپ های تخلیه آب وسیلاب – استفاده در پمپ های آب تاعمق 250 مترودمای 70+ درجه سانتیگراد